Lajme

Sindikata e punëtoreve thirrje publike Osmanit e Hotit: Të shpëtohet Telekomi

Autori: Gazeta inFokus 15:06 | 23 February 2021

Federata Sindikale e Pavarur e Telekomit të Kosovës përmes një thirrje publike ka kërkuar nga u.D Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti që të shpëtojnë Telekomin e Kosovës.

Në këtë letër thuhet se Telekomi i Kosovës është drejt fundosjes dhe se kjo po ndodh nën hundën e të gjithë mekanizmave shtetërorë, shkruan Gazeta inFokus.

Ne letrën drejtuar presidentes, kryeministrit, ministrit të zhvillimit ekonomik, dhe kryeprokurorit të shtetit thuhet se Telekomi është duke u rënduar çdo ditë e më shumë si në aspektin financiar ashtu edhe në atë teknik.

Po ashtu në këtë letër tregohen edhe dy pikat që duhen marrë dhe që sqarojnë gjendjen në këtë ndërmarrje publike.

Në vazhdim e gjeni letrën e plotë./Gazeta inFokus/

LETRA

 

 

Të tjera