Lifestyle

Si të bëni raft për libra (Video)

Autori: Gazeta inFokus 11:22 | 15 May 2017

Të kesh libra në shtëpi do të thotë që je i pasur, shkruan lajmi.net

Ndonjëherë duam të kemi vendin e posaçëm, këndin e librave, dhomën ku të ndihemi rehat, vetja, të mposhtur nga dëshira për të kuptuar diçka më shumë për botën.

Secili libër bart në vete një jetë, një histori, një këndvështrim ndryshe.

Dhe duam që gjërat të mbeten të përjetshme, të mbesim mes rreshtash të humbur, të përjetojmë ndjenjën përmbushëse në shpirt kur prekim radhazi librat në raftin e vet.

E duke qëndruar mes tyre, të kuptojmë se jemi melodia që pushton universin.

Të krijoni një raft për librat tuaja, që shpresojmë të jenë në rritje, është e thjeshtë. Për të mësuar hapat se si bëhet një raft librash, shikoni videon më poshtë.

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera