Shëndetësi

Si ta ruash sa më gjatë ngjyrën e plazhit, 6 mënyra të thjeshta që të ndihmojnë

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 15 September 2020

Vera po ikën dhe bashkë me të edhe ngjyra e çokollatë e trupit. Megjithatë, ne do ju japim një këshillë shumë të vyer.

Po ju prezantojmë me 6 hapat që duhet të ndiqni për të ruajtur ngjyrën e trupit.

1.Pi sa më shumë lëngje për të qenë gjithmonë e hidratuar
2.Përdor kremin të paktën 30 minuta para së të dalësh në diell
3.Merri rrezet më shumë gjatë lëvizjes
4.Përdor çdo ditë kremin pas diellit
5.Pastro lëkurën me scrub
6.Përdor hidratuesin

Të tjera