Lifestyle

Si ta joshni atë në takimin e parë…

Autori: Gazeta inFokus 12:42 | 22 April 2024

Nuk është e lehtë të bësh një mashkull të çmendet pas jush por ka disa mënyra që mund t’ua lehtësojnë punën. Buzët e kuqe janë kryesorja. Buzëkuqi i kuq është aleati perfekt, arma e përkryer dhe klasike e joshjes. Jo thjesht një buzëkuq por arma juaj e joshjes! Vendosja e buzëkuqit, më specifikisht ngjyrës së kuqe, mund të jetë përveçse shumë lajkatare, edhe fitimprurëse. Sipas një studimi të botuar në revistën shkencore ‘Hospitality Management’, kamerieret që mbanin të kuq buzësh morën bakshishe më të mira.

Një nga komplimentet më të bukur është gjithashtu: ‘Sa parfum i mirë’! Nuk ka gjë më sensuale për një mashkull sesa aroma e parfumit. Mos harroni flokët me shkëlqim. Bëni mirë të zgjidhni shampon e duhur. Ndërkaq, a e keni pyetur ndonjëherë veten sesi Cleopatra joshte burrat më të pushtetshëm të botës? Epo ai peneli që i dhuronte atë shikim nxitës paska pasur rol të madh. Penelin mund ta realizoni edhe me laps të zi. Kjo ‘hile’ do i bëj sytë të duken shumë të mëdhenj gjë që për meshkujt është tmerrësisht tërheqëse.

Nuk ka nxitje me te madhe për mashkullin sesa femra e veshur bukur me takat e larta. Nuk është më një sekret që fustani i zi pas trupit i çmend ata. Tani keni arritur atë që doni, pasionin. Kujdes! Intimiteti qe krijohet brenda çiftit, varet gjithmonë nga niveli i tërheqjes së partnereve për njëri-tjetrin. Nëse keni menduar ndonjëherë pse dashuroheni më shumë në pranverë, tani ka një përgjigje shkencore për këtë pyetje.

-Advertisement-

Hormonet zgjohen. Dopamina luan një rol kryesor në këtë periudhë veçanërisht te gratë. Falë orëve të shumta të dritës, hormoni i kënaqësisë rritet, duke shkaktuar një rritje të dëshirës seksuale. Edhe hormonet mashkullore rriten, prania më e madhe e testosteronit intensifikon dëshirën seksuale dhe përshpejton asgjësimin e masës dhjamore të trupit.

Ju ktheni sytë nga sërish nga trupi juaj. Të kesh më shumë orë dritë në dispozicion do të thotë gjithashtu më shumë mundësi për aktivitet fizik në ajër të pastër. Më shumë vëmendje i kushtohet trupit, zbulimit të vetvetes dhe lojës së joshjes. E gjithë kjo përforcon shqisat, shkurton centimetrat e rrobave në lëkurë dhe ju bën të ndiheni gati për t’u përfshirë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera