Sport

Si ka arrit klubi i Dritës ti paguaj futbollistët gjatë pandemisë? Flet drejtori gjeneral, Feti Murseli

Autori: Erion Maliqaj 23:02 | 21 May 2020

Klubi i Dritës edhe gjatë kohës se pandemisë i ka paguar me kohë futbollistët e vet, shkruan Gazeta inFokus.

Gjilanasit edhe pse i ka prekur financiarisht kriza e shkaktuar nga Covid-19, ata ia kanë dalur që ti kryejnë me rregull obligimet ndaj lojtarëve.

Drejtori gjeneral i Dritës, Feti Murseli në emisionin më të ri sportiv në Kosovë “Sporti n’Fokus” ka treguar se si ia kanë dalur që mos ti len pa paga futbollistët në këtë kohë pandemie.

Kriza financiare normalisht i ka prek edhe bizneset e presidentëve tonë që jetojnë dhe veprojnë jashtë shtetit, por duke marrë parasysh që ne kemi bërë me herët aranzhimin e buxhetit për tan vitin, kemi kaluar besoj mirë, për klubet tjera nuk e di sa kanë qenë të sakta apo jo. Është mund të them edhe traditë apo e vazhdojmë na që çdo fund muaj d.m.th. pa filluar muaji i ardhshëm, lojtarëve i rrimë mbrapa me paga dhe besoj që do të vazhdojmë edhe deri në fund të kampionatit”, ka deklaruar Murseli.

Më poshtë mund ta ndiqni emisionin e plotë të “Sportit n’Fokus”./Gazeta inFokus/

SPORTI N'FOKUS

SPORTI N'FOKUS Reportazh për korrektësinë e FC Dritës ndaj futbollistëve edhe gjatë pandemisë

Gepostet von Infokus am Donnerstag, 21. Mai 2020

Të tjera