Fokus

Si asnjëherë më parë, Fatmir Sejdiu shpalos të pathënat e ditës së pavarësisë, rruga e re e LDK-së, Vjosa Osmani e amaneti i Rugovës

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 17 February 2024

Në ‘Podcast me Shkelzen Dakaj’, presidenti Fatmir Sejdiu për herë të parë rrëfen të pathënat e ditës së madhe të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt 2008

Si asnjëherë më parë ai shpalos detajet, emocionet, ndodhitë e përjetimet në ditën e madhe për Kosovën

Çfarë i mbeti atij peng në ditën e Pavarësisë?

-Advertisement-

Si e sheh Fatmir Sejdiu sot, Kosovën pas 16 viteve shtet?

A i mbeti merak që nuk e lexoi ai deklaratën e pavarësisë?

Cili është amaneti që i la Ibrahim Rugova?

Çfarë thotë ai për Vjosa Osmanin?

Si i komenton ai kritikat e shumta që po vijnë nga partnerët e Kosovës?

16 vite më pas kush po mundohet ta bëjë të dështojë projekti për pavarësinë e Kosovës?

Si u stërkeq Asociacioni ndër vite, a rrezikon të jetë sistem ekzekutiv i dytë brenda Kosovës?

Ai tregon se a po e rrezikon rruga e re e LDK-së, rrugën e Rugovës?

Si e mori dhe si e përjetoi lajmin se vdiq Ibrahim Rugova në ditën e ditëlindjes së LDK-së?

Sipas Fatmir Sejdiut a është kjo Kosova që ëndërroi Rugova?

Cili është urimi i tij për Thaçin dhe ish krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë?

Këto dhe shumë të tjera në një intervistë të rrallë të Fatmir Sejdiut ku nuk heziton të komentojë çdo proces e edhe figurat e shtetit

Na ndiqni sonte nga ora 19:00 në Infokus Plus dhe në platformat tona në rrjetet sociale.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera