Sport

Shumë gra e fëmijë, kush do të trashëgoj pasurinë e Maradonës?!

Autori: Gazeta inFokus 16:02 | 27 November 2020

Diego Armando Maradona do të mbahet mend gjatë, por jo vetëm për karrierën e tij si futbollist, shkruan Gazeta inFokus.

Argjentinasi ka qenë një ndër emrat me të spikatur edhe për jetën e tij personale.

Tashmë i ndjeri ka qenë i martuar 5 herë dhe ka pasur 5 fëmijë, Dalma, Gianinna, Diego Junior, Jana dhe Diego Fernando.

Por, sipas raportimeve të gazetës prestigjioze ‘El Pais’, tani do të ketë ‘luftë’ nga familjarë e tij sa i përket trashëgimisë.

Maradona vdiq të mërkurën mbrëma pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare./Gazeta inFokus/

Të tjera