Lajme

Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren do të largohet brenda javës

Autori: Gazeta inFokus 15:57 | 30 November 2020

Gjatë kësaj jave do të largohet nga komuna e Prizrenit shtatorja e Adem Jashari e vendosur më 28 Nëntor.

Shtatorja do të largohet për tu rimodeluar ka bërë të ditur menaxhmenti i kësaj qendre.

Vendimi është marrë në koordinim me skulptorin e kësaj vepre dhe nuk dihet sa kohë do të zgjasë rimodelimi.

Pas vendosjes së kësaj shtatore ka pasur shumë kritika se ajo nuk është bërë në nivelin e duhur dhe nuk ngjason me figurën e Adem Jasharit./Gazeta inFokus/

Të tjera