Lajme

Shtatë persona humbën jetën nga COVID-19 në Kosovë, në mesin e tyre edhe një 40 dhe 42 vjeçar

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 21 January 2021

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 7 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 3 persona kanë rezultuar pozitiv.

IKSHPK ka bërë të ditur moshën e këtyre personave, shkruan Gazeta inFokus.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (91 vjeç), Ferizaj 1 rast (40 vjeç), Istog 1 rast (73 vjeç), Prizren 1 rast (79 vjeç), Rahovec 1 rast (42 vjeç), Viti 1 rast (72 vjeç), Vushtrri 1 rast (81 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 57.028 raste nga 214.941 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.433 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50.184 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.411.)”, thuhet në njoftim. /Gazeta inFokus/

Të tjera