Lajme

ShSKUK: 67 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitale

Autori: Gazeta inFokus 13:31 | 03 August 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës bën të ditur se 67 pacientë janë duke marrë shërbime spitalore, si pasojë e COVID-19.

Sipas raportit 24 orësh të ShSKUK-së dy pacientë janë në mjeksim intersiv me oksigjeno-terapi.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 20 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi
Klinika e Pediatrisë, 8 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë
Spitali i Gjakovës, 8 pacientë
Spitali i Pejës, 12 pacientë
Spitali i Gjilanit, 7 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë

Të tjera