Lajme

ShSKUK: 59 pacientë po trajtohen nga COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 21 October 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur që në klinikat COVID-19, dhe spitalet e përgjithshme, trajtim po marrin 59 pacientë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 28 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 2 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 12  pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 24 pacientë post-covid-19

-Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë

-Spitali i Prizrenit, 1 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 6 pacientë

-Spitali i Gjilanit, 2 pacientë

-Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë

-Spitali i Ferizajt, 6 pacientë./Gazeta Infokus/

Të tjera