Lajme

Shqiptohen mbi 500 gjoba për mosrespektimin e masave anti-Covid

Autori: Gazeta inFokus 09:55 | 06 October 2021

Në 24 orët të fundit në Kosovë Policia ka gjobitur personat që nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht janë gjobitur 542 persona të cilët nuk kanë respektuar masat që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Ndërsa janë shqiptuar edhe 1 467 tiketa trafiku, kanë ndodhur 27 aksidente me të lënduar dhe 49 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 22 persona, 19 të tjerë janë në ndalim policor dhe 3 janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera