Sport

Shqiptari i parë në Formula 3/ Lirim Zendeli: Dëshira ime të arrij në Formula 1

Autori: Gazeta inFokus 08:30 | 15 May 2020

Me një makinë te tillë, Lirim Zendeli nisi ëndrrën e tij ku sot garon ne Formulën 3. Për Top Channel ai tregoi se si lindi ky pasion.

Vetëm 20 vjeç, 66 gara, 8 here është nisur nga vendi i parë dhe 13 fitore, por cila është ëndrra e tij…

Për intervistën e plotë ndiqni kronikën e përgatitur nga gazetarja jonë, Sidorela Gjoni.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera