Sport

Shqipëria përkrahet me mesazhe prekëse në ndeshjet e Kupës së Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 28 November 2019

Sot janë zhvilluar 16 ndeshje në kuadër të Kupës së Kosovës, ku para fillimit të ndeshjeve është mbajtur 1 minutë heshtje për viktimat në Shqipëri, shkruan Gazeta inFokus.

“Derisa të ketë gjithësi, rroftë e shenjta Shqipëri” është mesazhi që intelektualët e Dritës e kishin zgjedhur për tragjedinë e Shqipërisë në ndeshjen e sotme.

Kurse lojtarët e Drenicës kishin përgatitur një parullë me mbi shkrimin “Drenica është me Shqipërinë”

E përfaqësuesit e klubit të Prishtinës që vijnë nga Shqipëria janë shprehur falënderues për kontributin dhe ndihmat e dhuruara për të prekurit e tërmetit me pankartën “Faleminderit Kosovë , faleminderit Plisa”./Gazeta inFokus/

 

Të tjera