Lajme

Shqipëria “luftë” me mediat| Ministri i Brendshëm kërcënon Policinë: Mos i jepni informata mediave

Autori: Gazeta inFokus 16:21 | 12 January 2020

Si duket Shqipëria sikur rrallë ndonjë vend që e quan vetën demokratik i ka shpallur një lloj lufte mediave.

Kështu, në këtë valle të pashoq ka hyrë edhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, shkruan gazeta inFokus.

Ky ka urdhëruar drejtuesit e Policisë dhe zyrtarët e tjerë që të mos japin më detaje në lidhje me dosjet hetimore.

Lleshaj ua ka bërë të qartë zyrtarëve se “nëse urdhri shkelet, atëherë do të ketë procedura disiplinore”.

Sipas ministrit  këto materiale përbëjnë sekret hetimor dhe po skandalizojnë opinion dhe pasqyrimi i punës së Policisë do të bëhet nëpërmjet zëdhënësit të drejtorisë dhe Drejtorisë së Përgjithshme./Gazeta inFokus/

Të tjera