Lajme

Shqipëria goditet përsëri nga tërmeti

Autori: Gazeta inFokus 23:32 | 27 November 2019

Një tjetër tërmet ka goditur përsëri Shqipërinë.
Goditja e radhës është dëgjuar para pak minutave me epiqendër në veri të Durrësit, saktësisht tek Kepi i Rodonit,
Tërmeti ishte 4.6 shkallë të rihterit dhe është dëgjuar në ora 23:20, teksa nuk dihet nëse ka shkaktuar ndonjë dëm.
Gjendja vazhdon të jetë më e qetë sot në Shqipëri, teksa ekipet e operacionit të kërkim-shpëtimit po vazhdon për personat e zhdukur nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara si pasojë e tërmetit.

Të tjera