Lajme

Shqipëri: Protestuesit provojnë ngjitjen në katin e dytë me shkallë dhe litarë

Autori: Gazeta inFokus 12:17 | 08 January 2022

Pasi kanë dështuar përpjekjet për t’u ngjitur në katin e dytë përmes korridoreve pas hapjes së dyerve, protestuesit e Berishës kanë zgjedhur një formë alternative.

Ata kanë tentuar të ngjiten përmes litarëve të lidhur në tarracën e godinës dhe shkallëve metalike.

Të gjitha dyert hyrëse në godinë janë hapur me forcë nga protestuesit por dyert e brendshme pengojnë ngjitjen e tyre lart./abcnews.al/

Të tjera