Lajme

Shqipëri: Përplasje me vullnetarët për ndihmat (Video)

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 30 November 2019

Banorët e lagjes së re (ish-Miniera) në njësinë administrative të Manzës po jetojnë në kushte tejet të vështira.

Kampi i ngritur afër bllokut të pallateve është zhytur në llucë, si pasojë edhe e reshjeve të herë pas hershme përgjatë ditëve të fundit pas tërmetit shkatërrimitar të 26 nëntorit.

 

Mes atyre që kanë gjetur strehë në këtë kamp ka edhe fëmijë të vegjël dhe të moshuar.

Pasiguria dhe shqetësimi për të ardhmen e tyre lexohet qartë në sytë e tyre, duke u demonstruar edhe me tensione.

E tillë ishte edhe video në videon e mëposhtme  përballje vullnetarëv që po shpërndajnë ndihma.

Të tjera