Lajme

Shqipëri/ Arrijnë afër 12 mijë doza të vaksinës Pfizer

Autori: Gazeta inFokus 21:23 | 21 June 2021

Në Shqipëri kanë arritur edhe 11,700 doza të vaksinës Pfizer, duke e çuar në 1,079,650 sasinë e vaksinave AntiCovid të mbërritura deri tani.

Kështu ka njoftuar kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

✈️ Aeroporti “Nënë Tereza” – Kanë mbërritur sërish edhe 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer, duke e çuar në 1,079,650 sasinë e vaksinave AntiCovid të mbërritura deri tani 🇦🇱😍

📈Me zgjerimin e fashës së vaksinimit për qytetarët +50 vjeç, vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit dhe nuk do të ndalemi, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar💪

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

#SkaKohëPërPushim 🏃🏻‍♂️

Të tjera