Lajme

Shqipëri: 5 viktima dhe 660 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Autori: Gazeta inFokus 18:00 | 14 January 2021

5 të vdekur dhe 660 raste të reja me koronavirus. Ky është bilanci i Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave gjatë 24 orëve të fundit, bëri me dije se 8 pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë nga Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Tropoja, 1 qytetar nga Vlora, të moshave 48-74 vjeç, kanë ndërruar jetë duke bërë që numri i viktimave të shkojë në 1261. Ndërsa, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3695 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 660 qytetarë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 271 pacientë, 31 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.Në 24 orët e fundit janë shëruar 386 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 39,246 që nga fillimi i epidemisë.

Të tjera