Lajme

Shqipe Pantina u bënë thirrje kryetarëve të rinj që të emërojnë gra në pozitën e nënkryetareve

Autori: Gazeta inFokus 16:10 | 16 November 2021

Ish-deputetja Shqipe Pantina i ka uruar të gjithë kryetarët e rinj të komunave dhe u ka përcjell një porosi, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo ka bërë thirrje që të gjithë pa përjashtim të emërojnë gra si nënkryetare të komunave.

“Urimet me te sinqerta per te gjithe kryetaret e ri te komunave. Pasi ( per fat te keq) vetem nje komune do udhehiqet nga nje grua, shpresoj dhe ju beje thirreje kryetareve te zgjedhur qe se paku te emerojne nenkryetare te komunes gra dhe te ju besojne e sa me shume grave udheheqjen e drejtorive”, ka shkruar ajo.

Pantina është shprehur e bindur se secili kryetar nuk e ka të vështirë të gjej gratë profesioniste edhe brenda strukturave të partive të tyre, por edhe jashtë partisë. /Gazeta Infokus/

Të tjera