Lajme

Shqipe Pantina: Diasporë e dashur, mirë se vini në Kosovën që e keni dashur

Autori: Islam Morina 16:42 | 25 December 2021

Analistja Shqipe Pantina, ka reaguar lidhur me ndërprerjet e energjisë që kanë kapluar vendin këto ditë si pasojë e krizës energjetike në Kosovë.

Ajo ka ironizuar me qeverinë duke u thënë se qeveria na ka treguar se reduktimet e rrymës janë 8 me 2 por nuk na kanë treguar se janë 8 me 2 në favor të territ, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo u ka dëshiruar mirëseardhje diasporës dhe i ka ftuar që të vazhdojnë ta duan Kosovën ende.

“Na thane se reduktimet e rrymes jane 8 me 2 por nuk treguan se 8 ore ishin per terrin e 2 per rryme☹️.
Diaspore e dashur mire se vini ne Kosoven qe e keni dashur, duajeni ende!”, ka shkruar Shqipe Pantina në Facebook./Gazeta Infokus/

Të tjera