Fokus

“Shpresa e fundit”: Zbulohet shtatorja 50 mijë euroshe e Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 13:21 | 14 February 2024

Në fshatin Peran të Podujevës, mërgimtari, Sabahudin Uka, ka ngritur përmendoren e kryeministrit, Albin Kurti.

“Albin Kurti, shpresa e fundit”, thuhet poshtë përmendores.

Kostoja e kësaj përmendoreje po thuhet se është 50 mijë euro, të paktën nga deklaratat që i ka dhëne vetë mërgimtari.

-Advertisement-

Sipas informacioneve Uka banon në Gjermani dhe është me prejardhje nga fshati Peran i Podujevës.

Më poshtë gjeni pamjet e realizuara nga Gazeta Infokus.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera