Fokus

Shpë*then Driton Selmanaj: Vjosa Osmani i bëri dy herë tradhëti LDK-së

Autori: Gazeta inFokus 20:18 | 12 March 2024

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ishte i ftuar këtë javë në emisionin “EPILOGU”, me autor, Agron Hotin, shkruan Gazeta Infokus.

Ai gjatë bashkëbisedimit në këtë intervistë theksoi siç e quajti ai “Tradhtinë”, e presidentes Osmani kundrejt LDK-së.

“Unë nuk e besoj që ka ndodh veq për shkak të largimi të Vjosa Osmanit, se na ka dëmtu edhe në vota nga 200 mijë nga sa vota kishim ramë në 110 mijë edhe tregon që ajo ka lënë them tradhëtia e saj ka lënë pasoja, nuk do e dëshiroja kurrë kthimin e saj se unë mendoj se ata që tradhtojnë njëherë nuk pritojnë të tradhtojnë vazhdimisht, kështu që ajo e ka tradhtu shtëpinë e saj politike në situatën më të rëndë të politikës dhe nuk ka ndodh vetëm kjo por ajo ka shku nga partia e jonë politike tek një parti kundërshtare e LDK-së”, ka theksuar Selmanaj në emisionin “EPILOGU”.

-Advertisement-

Ndryshe për të parë deklarimin e plotë të deputetit Selmanaj, ndiqeni storien dhe intervistën e plotë në Infokus Plus dhe në YouTube, Gazeta Infokus:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera