Lajme

Shpërthim në veri të Mitrovicës

Autori: Gazeta inFokus 18:29 | 03 June 2023
Një shpërthim shumë i fuqishëm ka detonuar veriun e Mitrovicës pak minuta më parë, raporton Mitropol.

Shpërthimi ishte aq i fuqishëm sa që u dëgjua shumë edhe në jug të Mitrovicës.

Ende nuk dihet se çfarë mjeti shpërtheu ose lokacioni i saktë i shpërthimit.

Kujtojmë se sot është dita e gjashtë e protestave të serbëve në komunat veriore ku janë zgjedhur kryetarët e rinj shqiptarë, gjersa një shpërthim i njejtë është dëgjuar edhe mbrëmë në ora 01:30 në mesnatë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Shumë pak ditë deri në fundin e muajit Prill: Çka ka rëndësi kjo kaq shumë?

Të tjera