Sport

‘Shpërthen’ Mërgim Vojvoda, realizon supergol në Serie A

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 03 May 2021

Torino dhe Parma po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së 34-të në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Stadio Olimpico di Torino’, skuadra e Torinos ka kaluar në avantazh në minutën e 63’.

Golin për vendasit e ka realizuar mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda.

Më poshtë keni golin e realizuar nga futbollisti kosovar./Gazeta inFokus/

Të tjera