Lajme

Shpërthen gypi i ujit afër “Pallatit të Rinisë”

Autori: Gazeta inFokus 08:27 | 16 July 2021

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se një gyp i ujit afër “Pallatit të Rinisë” ka shpërthyer.

Shkak i këtij shpërthimi lagjja “Pejton”, “Lakrishte”, një pjesë e “Dardanisë”, rruga “Rexhep Luci” dhe “Garibaldi” kanë mbetur pa ujë.

“Të nderuar konsumatorë, pas njoftimit qe kemi marrë, rezulton qe linja DN 300 mm AC ka shpërthyer afer “Pallatit te Rinisë” dhe si pasoje pa furnizim me ujë kane mbetur lagjet si ne vijim: Lagjja Pejton, Lakrishte, nje pjesë e Dardanisë, rr. “Rexhep Luci”, “Garibaldi”. Kerkojme ndjesë dhe mirekuptim!”, thuhet në njoftimin e “KRU”

Të tjera