Lajme

Shpejtim Bulliqi e shpall fitoren në Podujevë

Autori: Gazeta inFokus 20:21 | 14 November 2021

Shpejtim Bulliqi i Lëvizjes Vetëvendosje tashmë e ka shpallur fitoren në komunën e Podujevës.

Sipas tij ai ka dalë fitues në këtë komunë me numërimin e 50% të votave dhe sipas tij ky rezultat nuk do të ndryshojë.

“Janë mundu me çdo forcë të fëlliqte të marrin fitoren por qytetarët iu treguar vendin”, ka thënë ai.

Rezultati sipas KQZ-së me numërimin e 59% të votave .

SHPEJTIM BULLIQI 144.LVV

11.318

51,70%

EKREM HYSENI 160.LDK

10.574

48,30%./Gazeta Infokus/

 

 

 

Të tjera