Lajme

Shokon Komandant Hoxha: Ja pse ministri i policisë në Maqedoni reagoi me vonesë

Autori: Gazeta inFokus 13:29 | 29 April 2017

Ish Komandant Hoxha Xhezair Shaqiri, ka parashtruar disa pyetje për ngjarjet që ndodhën në Parlamentin e Maqedonisë, ku grupi kriminel i sllavomaqedonasëve rrahu deputetin shqiptar Ziadin Selën.

Shaqiri në një postim në Facebook, ka shkruar se ministri i policisë Agim Nuhiu nga BDI-ja reagoi me vonesë, pasi sipas tij, koalicioni VMRO-BDI vazhdon ende.

Reagimi i plotë:

“A nuk është rastësi që asnjë deputet i BDI-së nuk u rrah, por vetëm Zaevi dhe Sela.

Pse Ali Kjameti e Nikolla nuk ishin në Parlament?

Huliganët maqedonas të VMRO-së më shumë kanë pasur arsye me shkelmuar Talat Xhaferin sesa Selën.

Ministri i policisë ishte nga BDI-ja dhe reagoi me vonesë. Pse? Sepse koalicioni ndër kriminelët VMRO-BDI ende vazhdon.”

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera