Lajme

Shoferi humb kontrollin dhe del me automjet nga rruga, lëndohen tre persona në Batllavë

Autori: Gazeta inFokus 19:02 | 21 February 2021

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në Batllavë.

Rastin e ka konfirmuar për Express, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, shoferi i automjetit ka humbur kontrolloin dhe vetura ka dalë nga rruga.

“Sot rreth orës 17:00 në fshatin Batllavë ka ndodhë një aksident trafiku. Në aksident ka qenë i përshirë një automjet në lëvzje, i cili për shkaqe akoma të panjohura ka humbë kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Tre persona kanë pësuar lëndime trupore. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetë aksidenti”, tha Ahmeti.

Të tjera