Lajme

Shkupi para shpërthimit, persona të maskuar në mesin e protestuesve (Video)

Autori: Gazeta inFokus 19:56 | 27 April 2017

Edhe disa persona me maska janë vërejtur në mesin e protestuesve pro-VMRO-DPMNE, që kanë uzurpuar një pjesë të Kuvendit të Maqedonisë, njofton reporteri i Gazetës Lajm.

Situatë është shpërthyese sepse protestuesit kanë uzurpuar sallën kryesore të Kuvendit, kurse policia nuk po u lejon qasje në sallën ku u mbajt seanca e shumicës parlamentare të përbërë nga LSDM dhe partitë shqiptare dhe u zgjodh kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi.

 

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera