Lajme

Shkruhet “Kosovo je Serbia” në Hoqë të Madhe, policia fillon hetimet

Autori: Gazeta inFokus 09:50 | 20 November 2021

Një vepër penale e nxitjes së përçarjes dhe mosdurimit ka ndodhur në Hoqë të Madhe të Rahovecit.

Policia e Kosovës ka vërejtur dy mbishkrime “Kosovo je Serbia” (Kosova është Serbi) të shkruar në një mur të këtij fshati.

Për këtë çështje është njoftuar prokurori dhe rasti është duke u hetuar.

Të tjera