Lajme

Shkon të shpërndajë ushqim, humb në pyll për 5 orë

Autori: Gazeta inFokus 23:35 | 09 January 2020

Një shofer i ofrimit të ushqimit në New Jersey humbi duke provuar të dorëzojë ushqim në një zonë rurale dhe u gjet pasi kaloi pesë orë në pyll.

Ngjarja ndodhi të martën mbrëma në Ocean Township. Policia amerikane thotë se punonjësi i shpërndarjes së ushqimit nga një restorant lokal po bënte një dërgesë në një shtëpi.

Burri parkoi makinën e tij në rrugën Wells Mills dhe u përpoq ta bënte dorëzimin në këmbë, por humbi në pyll.

Policisë dhe ekipeve të K9 iu bashkuan zjarrfikëset dhe punëtorët e EMS në një kërkim të shtigjeve në zonën e pyllëzuar.

Burri u gjet rreth 5 orë pasi fillimisht u zhduk. Ai përfundoi disa kilometra larg makinës së tij.

Ai u dërgua në spital për vlerësim dhe trajtim për shkak të ekspozimit ndaj motit të ftohtë. Gjendja e tij ishte e panjohur.

Restoranti i përfshirë në incident nuk u identifikua nga policia.

Të tjera