Lajme

Shkon në mbi 15 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

Autori: Gazeta inFokus 07:10 | 09 February 2023

Mbi 15 mijë raportohet të ketë shkuar numri i të vdekurve si pasojë e tërmetit në Turqi dhe Siri.

Sipas mediumeve lokale turke, thuhet se numri total i atyre që s’i mbijetuan tërmetit në Turqi, aktualisht është 12391.

Derisa në Siri numri i vdekjeve prek shifrën 3486.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera