Shëndetësi

Shikimi i pornografisë dëmton trurin

Autori: Gazeta inFokus 13:31 | 04 February 2018

Shikuesit e imazheve pornografike në internet e vënë shëndetin e trurit të tyre në rrezik.

Kjo sipas një neurologu nga Taivani, shkakton dhimbje të tmerrshme të kokës, shkruan DailyMail, përcjell Klan Kosova.

Skanimet e trurit të një 40 vjecari të martuar, që ka shikuar rregullisht fotografi dhe video pornografike kanë treguar për një aktivitet në disa zona të trurit që janë të lidhura me dhimbjen, më tepër se në zonat që janë të lidhura me aktivitetin seksual.

-Advertisement-

Një teori thotë se te disa njerëz, shikimi i pornografisë shkakton një rritje të ndjeshmërisë nervore, e cila nga ana tjetër shkakton qarkullimin e gjakut në tru, duke bërë që personi të ketë dhimbje koke.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera