Lajme

Shifra të larta: 14 të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 15:02 | 30 March 2021

Në 24 orët e fundit nga virusi COVID-19 në Kosovë kanë humbur jetën edhe 14 persona, shkruan Gazeta inFokus.

Ndërsa numri total i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në  1 mijë e 858.

Sipas IKSHPK-së këto janë moshat e personave të vdekur në ditën e fundit.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 5 raste (83, 73, 72, 68, 57 vjeç), Gjakovë 2 raste (73, 72 vjeç), Ferizaj 1 rast (81 vjeç), Gjilan 1 rast (67 vjeç), Mitrovicë 1 rast (69 vjeç), Pejë 1 rast (77 vjeç), Prizren 1 rast (58 vjeç), Shtime 1 rast (57 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (66 vjeç)”, thuhet në njoftim./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera