Lajme

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 08 June 2023

Gjatë orëve të pasdites së të enjtes, në shumë qytete e fshatra të Kosovës ka pasur reshje të shumta shiu të shoqëruara me bubullima, por edhe breshër.

Në disa video të cilat kanë publikuar qytetarët në rrjete sociale, sjellim pamje nga reshjet e mëdha të shiut, që kanëshkaktuar vështirësi në qarkullim dhe vërshime.

Vushtrria, Prizreni, Podujeva por edhe kryeqyteti Prishtina raportohet se janë përfshirë në reshje të forta të shoqëruara edhe me stuhi breshëri.

Kujtojmë se Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mot i paqëndrueshëm do të na shoqërojë deri më datë 12 qershor.

Shkarkime rrufesh në shumë zona parashihen gati çdo ditë, por nuk përjashtohen mundësitë që në zona të izoluara të bie breshër, si pasojë e ndryshimeve termike dhe barike./TelegrafiAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Universiteti me i madh publik në SHBA në partneritet me Kolegjin Universum

Të tjera