Lajme

Shfaqet flamuri rus në protestën e serbëve në veri të Mitrovicës

Autori: Gazeta inFokus 14:13 | 12 February 2024

Lista Serbe ka thirrur protestë në veri të Mitrovicës kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës e cila e ndalon përdorimin e dinarit.

Ndonëse kjo protestë është thirrur për pensionistët si shenjë reagimi ndaj vendimit të BQK-së, në këtë protestë shihen edhe të rinjtë, por edhe nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq e disa zyrtarë të tjerë të këtij subjekti politik, raporton Zeri.info.

Ajo që vihet re, është edhe një flamur rus vendosur në njërin prej lokaleve, në të cilin shkruan “Rusia”.

 

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera