Lajme

Shërohen edhe 61 persona nga koronavirusi

Autori: Gazeta inFokus 23:30 | 10 July 2020

Sot janë shëruar nga koronavirusi 61 persona në vend, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook.

” Sot më 10 korrik 2020, janë shëruar 61 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.156 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.259″, njofton IKSHPK.

61 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19!Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Freitag, 10. Juli 2020

Të tjera