Sport

Shënohet goli i parë në takimin mes Tottenhamit dhe Chelseas

Autori: Gazeta inFokus 21:13 | 12 January 2022

Tottenhami dhe Chelsea po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të gjysmëfinales në Carabao Cup, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Tottenham Hotspur Stadium’, skuadra e Chelseas ka kaluar në avantazh në minutën e 18’.

Golin për mysafirët e ka realizuar mbrojtësi gjerman, Antonio Rudiger, i cili shënoi me kokë pas një harkimi nga këndi nga Mason Mount.

Duhet cekur se ndeshja e parë e zhvilluar në ‘Stamford Bridge’ kishte përfunduar me rezultat 2-0 në favor të Chelseas./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera