Sport

Shënohet goli i parë në ndeshjen mes Kosovës dhe Gjeorgjisë

Autori: Gazeta inFokus 21:00 | 12 October 2021

Kosova dhe Gjeorgjia po luajnë momentalisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kombëtarja e Gjeorgjisë ka kaluar në avantazh në minutën e 11’.

Golin për gjeorgjianët e ka realizuar Tornike Okriashvili, pas një gabimi trashanik të portierit Aro Muric./Gazeta inFokus/

Të tjera