Sport

Shënohet autogol qesharak në takimin mes Anglisë dhe Danimarkës  

Autori: Gazeta inFokus 21:43 | 07 July 2021

Anglia dhe Danimarka po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Wembely Stadium’ në Londër, kombëtarja e Anglisë e ka barazuar rezultatin në minutën e 38’.

Golin për anglezët e ka realizuar kapiteni i Danimarkës, Simon Kjaer, i cili shënoi autogol në tentim për ta larguar topin./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera