Lajme

Shënohen edhe 368 raste pozitive dhe 14 vdekje nga COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 15:01 | 16 September 2021

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë shënuar edhe 368 raste pozitive të reja me COVID-19.

Po ashtu, sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës bëhet e ditur se 14 persona nuk kanë mundur t’i mbijetojnë këtij virusi gjatë 24 orëve të fundit.

Sot janë shëruar 1.382 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 142.064.

 

Të tjera