Sport

Shënohen dy eurogola për dy minuta në ndeshjen, Brighton – Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 22:41 | 14 September 2020

Brightoni dhe Chelsea po luajnë aktualisht në javën e parë të sezonit të ri në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin që po zhvillohet në ‘Amex Stadium’, skuadra e Brightonit e ka barazuar rezultatin në minutën e 55’ të takimit.

Golin për vendasit e realizoi Trossard, i cili shënoi një supergol nga distanca.

Barazimi i Brightoni zgjati vetëm dy minuta, pasi në minutën e 57’ Reece James i Chelseas e riktheu rezultatin 2-1 me një supergol të realizuar nga largësia.

Më poshtë keni dy eurogolat e shënuar në këtë sfidë./Gazeta inFokus/

Të tjera