Lajme

Shembet rruga në Shalë të Bajgorës, vetëm një muaj pasi u shtrua

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 21 February 2021

Muaj më parë, në Shalë Bajgorës ishte asfaltuar një rrugë.

Ky shtrimi i rrugës kishte gëzuar edhe banorët e kësaj pjese pasi, ua kishte lehtësuar jetën.

Mirëpo, kur ka kaluar pak kohë, ajo sot është shembur në masë shumë të madhe, duke bartuar edhe gypat poshtë luginës.

Reshjet e shiu dhe borës duket të kenë ndikuar në rrëshqitjen e sheut dhe shembjen e asfaltit të ri.

Të tjera