Lajme

Shefi i EULEX-it: Sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 23:19 | 29 May 2023

Shefi i EULEX, Lars-Gunnar Wigemark, i është bashkuar reagimeve të ndërkombëtarëve për situatën e së hënës në veri të Kosovë.

Ai tha se e dënon sulmin që e ka quajtur të pakuptimtë dhe të paprovukuar ndaj personelit të KFOR-it.

“Unë dënoj sulmin e sotëm të pakuptimtë dhe të paprovokuar ndaj pjesëtarëve të KFOR-it dhe u uroj ushtarëve të plagosur shërim të shpejtë”, shkroi ai në Twitter.

“Misioni i NATO-s, KFOR, është partneri kryesor i sigurisë së EULEX-it së bashku me Policinë e Kosovës. Ne koordinohemi dhe stërvitemi së bashku. Sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera