Lajme

Shefi i EULEX-it reagon për v*asjen e gruas në Pejë

Autori: Gazeta inFokus 16:49 | 16 April 2024

Shefi i Eulexit, Giovanni Pietro Barbano ka reaguar lidhur me vrasjet e grave në Kosovë.

Përmes një postimi në rrjetin social, X, Barbano shkroi se EULEX-i i dënon ashpër rastet e fundit të femicideve në Kosovë.

Ai tha se EULEX është i përkushtuar që të mbështes institucionet në luftën kundër këtij fenomeni.

-Advertisement-

“EULEX dënon ashpër rastet e fundit të femicideve në Kosovë. Si Mision për Sundimin e Ligjit, ne jemi plotësisht të përkushtuar për të mbështetur institucionet vendore në luftën kundër këtij fenomeni të tmerrshëm, ku gratë janë kryesisht viktima”, shkroi Barbano.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera