Sport

Shefi i Dortmund: Ky mund të jetë sezoni i fundit për Sancho

Autori: Gazeta inFokus 14:47 | 28 November 2019

Shefi i Dortmund, Hans-Joachim Watzke ka pranuar se ky mund të jetë sezoni i fundit në klub për sulmuesin Jadon Sancho.

Sancho mbetet shumë i kërkuar nga Manchester United dhe Liverpool, mirëpo edhe Real Madrid po shihet si opsion.

Watzke ka pranuar se anglezi mund të largohet brenda një kohe të shkurtër, transmeton KosovaPress.

“Me një lojtar si Jadon, që ka talent të madh nuk duhet të pretendosh për të qenë i sinqertë. Nëse ka ndonjë ofertë do t’i tregojmë, ndoshta thotë dua të largohem”, deklaroi ai.

Sipas mediave angleze, “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro në afatin dimëror.

Të tjera