Lajme

ShBA u bëjnë thirrje kosovarëve të dalin në votime

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 14 November 2021

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Amerikës në Prishtinë, Nicholas J. Giacobbe, u ka bërë thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për votim.

Me anë të një postimi në Twitter, Giacobbe shkruan:

“Mos e humbisni mundësinë për të formësuar prioritetet e komunës dhe vendimmarrjen e qeverisjes vendore”.

Postimi i tij i plotë:

Të tjera