Fun & Video

SHBA, prej vitesh në të njëjtën punë, rastësisht dy pilotet zbulojnë se janë motra

Autori: Gazeta inFokus 07:52 | 15 September 2022

Dy vajza pilote kanë zbuluar rastësisht se ishin motra. Ato janë Shari dhe Tammy. Të dyja kanë flokë të gjata bionde, sy blu dhe tipare shumë të ngjashme. Por këto detaje nuk kishin ngjallur kurrë në to asnjë dyshim për një lidhje të mundshme farefisnore, ngjashmëria dukej thjesht një rastësi.

Dy pilotet amerikane që i përkisnin linjave të ndryshme ajrore përveç të njëjtit profesion, kishin dhe lidhje gjaku.

Sipas raporteve të NBC ata janë ndarë që nga fëmijëria sepse njëra prej tyre, Ritchkin, ishte dhënë për adoptim tre ditë pas lindjes së saj. Asnjëra nuk e dinte se kishte një motër.

Ritchkin më vonë zbuloi se prindërit e tij ishin martuar 13 muaj pas lindjes së saj dhe një dekadë më vonë ata patën një fëmijë tjetër.

Pas atij lajmi, kërkimi për motrën e saj të panjohur u bë gjithnjë e më shumë si një “mision” deri në zbulimin e pabesueshëm: ajo i donte aeroplanët dhe ishte pilote, njësoj si ajo.

“Sa më shumë që hetuam jetën tonë, aq më shumë zbuluam se kishim qenë kaq afër pa e ditur”, shpjeguan ata.

Të tjera